ساخت برگه ها در وردپرس

ساخت برگه ها در وردپرس

در این پست تصمیم به آموزش ایجاد برگه در وردپرس را داریم همان طور که می دانید برگه ها در وردپرس صفحات اضافی هستند و شما می توانید با ایجاد صفحات اضافی امکانات مختلفی برای کاربران سایت خود ایجاد کنید.به طور مثال شما می خواهید یک صفحه تماس با ما ایجاد کنید، لزومی ندارد به صورت یک دسته اضافه کنید و به آن نوشته ای ارجاع دهید.بنابراین بهترین راه برای ایجاد چنین صفحه ای برگه ای اضافه کنید و صفحه ی تماس با ما یا درباره ما را آن اضافه کنید.
زیرا این صفحات فقط احتیاج به یک صفحه ی اختصاصی دارند و ممکن است مدت ها نیازی به بروزرسانی نداشته باشند و یا می تواند گفت قالب های وردپرس اکثرا از یک برگه مشخص به نام صفحه اصلی برای صفحه نخست خود استفاده می کنند که در آن می تواند نوع قالب را مشخص کرد.
خوب وقت آن رسیده که برگه ها و نحوه استفاده از آن را به صورت اختصاصی بررسی کنیم.

افزودن برگه جدید:

برای ایجاد برگه جدید در منوی سمت راست پنل مدیریتی وردپرس گزینه ای با عنوان برگه ها را مشاهده می کنید که بخش مدیریت کردن برگه ها در وردپرس می باشد و با کلیک بر روی گزینه افزودن جدید می توانید برگه جدیدی به سایت اضافه نمود.

 

همان طور در تصویر بالا مشاهده می کنید این صفحه همانند صفحه ویرایشگر بخش نوشته ها می باشد و هیچ تفاوت خاصی ندارد و تنها تفاوت برگه ب نوشته عبارت است از:
1- برگه ها در وردپرس یک ستون اضافی با نام ویژگی های برگه دارند.
2- در برگه های امکان استفاده از برچسب وجود ندارد. (البته با استفاده از افزونه یا کدنویسی می توانید برچسب ها را به برگه ها اضافه کرد)

از بخش ویژگی های برگه شما می توانید برای برگه ها، مادر ایجاد کنید و بقیه را زیر مجموعه ی آن در نظر بگیرید (درست مانند دسته بندی ها در بخش نوشته) و همچنین می توان برای هر برگه یک قالب اختصاصی در نظر بگیرید (ایجاد برگه اختصاصی هم با افزونه قابل اجراست و هم با کدنویسی)
نکته: در نظر داشته باشید همه ی قالب ها چنین قابلیتی ندارد و اگر در قالبی چنین ویژگی تعریف نشود این بخش قالب در ستون سمت چپ افزودن برگه جدید قابل تغییر نمی باشد.

خلاصه مقاله:

به طور گلی از برگه ها می توانید برای صفحاتی که قرار است به صورت تک صفحه ای استفاده کنید می باشد و یا به عبارتی ممکن است مدت ها نیاز به بروزرسانی نداشته باشد. علاوه برآن اگر از ویرایشگرهای تصویری و گرافیکی مانند المنتور استفاده کنید می توانید قالب دلخواه خود را بدون نیاز به دانش کدنویسی بسازید.
در صورت بروز هر گونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید. همچنین اگر محتوای امروز پازل وب برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

ویدیوی آموزشی:

یک پاسخ به “ساخت برگه ها در وردپرس”

  1. pw گفت:

    در صورت بروز هر گونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید. همچنین اگر محتوای امروز پازل وب برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *