با این ۶ روش می توانید اولین سایت گوگل باشید

با این ۶ روش می توانید اولین سایت گوگل باشید

بسیاری از شما هر روز یا حداقل هفته ای یک وارد سایت خود را باز می کنید، اما اگر کسب و کار اینترنتی کوچکی داشته باشید نمی توانید وقت زیادی برای سئو و بهینه سازی در نظر بگیرید زیرا کارهای دیگری برای انجام دادن دارید.
اما به هر حال تا زمانی که برای سئوی سایت خود وقت نزارید نتیجه درستی دریافت نمی کنید، مسلما باید برای اینکه اولین سایت در جستجوهای گوگل باشید تلاش کنید، خوب اولین سایت گوگل یعنی چی؟ یعنی نمامی محتوای و مطالب سایت شما در نتایج اولیه گوگل قرار گیرد. با این نتیجه میتوان گفت شما به موفقیت خوبی رسیده اید.برای اینکه بتوانید سئوی سایت خود را در زمان کمتر و به طور مختصر بهینه کنید اقداماتی را برای شما دوستان عزیز در نظر گرفته ایم که باید به صورت روزانه تمامی این موارد را انجام دهید.

اولین سایت گوگل

منظور از اولین سایت گوگل چیست؟ برای اینکه سایت شما در گوگل اولین باشد باید یک سری از المان ها را در خصوص بهینه سازی و سئوی سایت مو به مو رعایت کنید. اگر یک وب سایت وردپرسی دارید اولین قدم را می توانید با نصب افزونه سئوی وردپرس Yoast SEO بردارید.

دانلود نسخه رایگان افزونه Yoast SEO از مخزن وردپرسدانلود نسخه پرو افزونه Yoast SEO از پازل وب با بروزرسانی خودکار

خوب وقت آن رسیده برنامه ریزی هفتگی که باید هر مدیر وبسایتی برای اولین شدن سایت در گوگل انجام دهند خدمت شما توضیح دهیم:

تنظیم استراتژی بلند مدت

پیش از اینکه به امور روزانه یا هفتگی مربوط به سئوی وبسایت بپردازیم، باید بر اهمیت داشتن یک استراتژی بلندمدت سئو تاکید کنیم. اگرچه داشتن یک لیست از امور سریع مربوط به سئو خوب است اما باید حتما حوزه‌ی وسیع‌تر را نیز تحت‌نظر داشته باشید. باید استراتژی خود را بر جستجوی وسیع کلمات کلیدی قرار دهید، به هدف جستجو توجه کنید، هدف‌گذاری کنید و عملکرد سایت خود را حتما آنالیز کنید. بهینه‌سازی سایت برای موتور جستجو تلاش زیادی را می‌طلبد اما در انتها پاداش آن را خواهید گرفت. در روزهایی که تنها حدود یک ساعت برای وقت‌گذرانی در وبسایت زمان دارید، یکی از امور زیر را انجام دهید.

1- اطمینان داشته باشید که محتوای شما تازه است

محتوا برای رتبه ی وب سایت شما تاثیر زیادی خواهد داشت و به همین دلیل باید به طور منظم محتوای جدید تولید کنید یا محتوای قبلی موجود در سایت خود را بروزرسانی کنید نوشتن یا انتشار محتوای جدید یا حتی بروزرسانی کارهایی است که باید بخشی از بهینه سازی روزمره ی وب سایت شما را تشکلی دهد و نیازی نیست هر روز یک مطلب جدید انتشار دهید بلکه کافیه تلاش کنید تا جایی که براتون مقدور است طی یک برنامه ی منظم محتوا انتشار دهید، به طور مثال اگر هر پنجشنبه یک مطلب جدید انتشار می دهید بازدیدکنندگان وب سایت شما می دانند که در یک روز خاص منتظر مطلب باشند.

ممکن است شما مقالات ارزشمند زیادی داشته باشید که قبل از اینکه باز نشر شوند آن ها را بروزرسانی کنید اگر زمان و وقت کافی برای ارسال یک مقاله جدید ندارید بهتر است که یک لیستی از مطالبی که نیاز به بروزرسانی دارند ایجاد کنید تا به عنوان یکی از امور سئو به طور روزانه روی آنها کار کنید.
مورد دیگری که به تازه و زنده بودن محتوای شما کمک می کنید این است که نظراتی که در پست ها دریافت کنید به طور منظم با افراد ارتباط برقرار کنید و به نظرات کاربران پاسخ دهید تا این افرادی که نظر ثبت می کنند احساس نکنند که به آنها بی توجهی خواهد شد و همچنین داشتن تعداد زیاد نظر بی پاسخ در صفحات شما خوب به نظر نمی رسد و در شان اولین سایت گوگل نمی باشد.

2- بر روی ساختار لینک های داخلی کار کنید

منظور از اینکه بر روی ساحتار لینک های داخلی کار کنید حکم این را دارد که به گوگل یک راه دسترسی آسان به مطالب وب سایت خود باز کنید و سعی کنید مطالبی که در سایت منتشر می کنید به مطالب مرتبط وب سایت خود لینک دهید و یک ارتباط درست و واقعی توسط لینک دادن به مطالب مفید و مرتبط ایجاد کنید اگر در حال نوشتن یک مقاله جدید هستید و پیدا کردن مطالبی که ممکن است به این مقاله مرتبط باشند برای شما دشوار است می توانید از با نصب افزونه Yoast این کار را برای خود آسان کنید چون پس از نصب این افزونه نیازی نیست تا همه پست ها را باز کنید و ببینید از چه لینک های داخلی استفاده کردید این افزونه در همان صفحه ارسال نوشته لینک ها را به شما پیشنهاد خواهد داد بنابراین سعی کنید از لینک های داخلی به درستی و با صبر و حوصله استفاده کنید.

۳- حتما به درستی به سایت رسیدگی کنید

ببینید شما نباید آنقدر به وب سایت خود بی تفاوت باشید و رسیدگی نکنید تا زمانی که تعداد مطالب سایت به قدری بالا برود که نتوانید آن ها را مدیریت کنید و باید به منظم و طبق یک برنامه مشخص آن را کنترل کنید، اجازه بدید یک مثال برای شما بزنم شما به جای اینکه صبر کنید تا خانه کاملا کثیف و به هم ریخته باشد بیایید به طور روزانه جمع و جور و مرتب کنید مطمئنا این راه بهتر خواهد بود.
یکی دیگه از کارهایی که می توانید برای بهبود امور سئوی روزانه خود انجام بدید این است که محتوای هم جنس با یک موضوع یکسان آنها را ترکیب و به یک مقاله تبدیل کنید، یک نکته ای که در این بخش وجود دارد استفاده بیش از حد از یک محتوای با کیفیت مشکل ساز خواهد، بنابراین زمان بیشتری بگذارید و محتوای هم جنس را با هم ترکیب کنید یا سعی کنید محتوای هم جنس ایجاد نکنید.
موردی بعدی که باید در این بخش خدمت شما عرض کنیم سعی کنید صفحات غیر ضروری خود را در دید نگه ندارید و در برنامه روزانه سئوی خود صفحاتی که دیگر ارتباطی به سایت ندارند بررسی کنید و به طور صحیح حذف کنید برای این کار می توانید از افزونه Yoast SEO Premuim برای حذف و جهت دهی دوباره صفحات به راحتی استفاده کنید.

4- بر روی سئوی فنی وب سایت خود کار کنید

یکی دیگر از مواردی که باید در برنامه روزانه سئوی خود داشته باشید سئو فنی می باشد.
یکی از نکات در سئوی فنی سعی کنید اندازه های عکس هایی که در وب سایت استفاده کردید تا جایی که امکان دارد کوچک کنید، البته داشتن تصاویر با کیفیت در سایت یک ضرورت است اما حتما نمی خواهید که این تصاویر باعث کاهش سرعت شما شود، سریعترین کاری که می توانید به طور روزمره در سئو این بخش انجام دهید می توانید از ابزارهایی مانند ImageOptim یا وب سایت هایی مثل jpeg.ir، JPEG mini یا kraken.io برای بهینه سازی سایز تصاویر خود استفاده کنید.
نکته دیگر سعی کنید از محتوای تکرار خودداری کنید و محتوای تکرار را ترکیب کنید.

5- به خوبی تجزیه و تحلیل کنید

یکی از مواردی که می توانید برای سئوی سایت استفاده کنید Google Analytics است. Google Analytics دارای هزاران بخش می باشد که اطلاعاتی جالب و مفیدی در اختیار شما قرار خواهد داد اما یاد گرفتن تمامی بخش ها زمان زیادی خواهد برد اما چند بخش از Google Analytics نیاز هست هتفته ای یک بار کمی زمان برای گزارش ها بگذارید.
اولین موردی که باید در Google Analytic به صورت هفته ای بررسی کنید منبع یا مدیم نام دارد که می توانید در بخش Acquisition در قسمت زیرین all traffic (تمام بازدیدها) پیدا کنید در بهش به شما نشان داده خواهد شد که بازدید کنندگان سایت شما از کجا هستند و ببینید از کدام موتور جستجو مانند گوگل بازدید دریافت می کنید، و همین طور می توانید ببینید کدام منابع بیشترین میزان بازگشت را داشته و کدام یک بیشترین بازدید را برای سایت شما داده است. اگر هر هفته این گزارش ها را بررسی کنید می توانید متوجه شوید که آیا سایتان نسبت به هفته ی قبل موفق تر عمل کرده است یا خیر.
دومین مورد مربوط به گزارش صفحات فرود می باشد که می توانید در بخش Behaviour در قسمت زیرین all page این اطلاعات را ببینید.این ها صفحات ابتدایی هستند که افراد در سایت شما بازدید می کنند و به شما نشان می دهد که بازدید کنندگان شما به چه موضوعاتی علاقه مند هستند.

6- حتما در شبکه های اجتماعی فعالیت و حضور داشته باشید.

به احتمال زیاد شما در یک یا چند شبکه ی اجتماعی فعالیت دارید. یکی از کارهایی که شما باید در روزمره داشته باشید باید به طور منظم برای فالوورهای خود پست قرار دهید با این کار به فالوورهای خود نشان می دهید که حساب شما فعال و پر کار می باشد و همین طور شما می توانید پست های وب سایت خود و همچنین عکس هایی که میگیرید و اتفاقات روزمره زندگی خود و سایر مقالاتی که جالب هستند به اشتراک بگذارید بای این کار شما به مخاطبان خود به بهترین شکل نشان میدهید که به چه چیزی علاقه مند هستید. زمانی که این کارها را به طور مداوم در شبکه های اجتماعی انجام دهید افراد برای شما نظر میگذارند و می توانید با آنهای در ارتباط باشید و حضور آنها را حفظ کنید.

جمع بندی:

با کارهای روزمره ای که به طور خلاصه در این 6 مورد برای شما توضیح دادیم می توانید اولین سایت گوگل باشید و سئوی وب سایت خود را ارتقا دهید.در هر روز بر روی یکی از 6 مورد کار کنید تا در مسیر صحیحی برای خوب نگه داشتند شکل SEO سایت خود قرار داشته باشید.فراموش نکنید همیشه زمان بیشتری را به استراتژی های بلند مدت سئو اختصاص دهید تا به یک ثبات حقیقی در سئو دست پیدا کنید.
اگر نظر و پیشنهاد جدیدی در این راستا دارید، حتما با ما در میان بگذارید.

 

منابع:

yoast

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *